Twój koszyk jest pusty

Szukaj
Szukaj produktu:

Menu
Ostatnio dodane
Producenci
Sonda
Który dział powinien mieć szerszą gamę artykułów?

Psy
Koty
Gryzonie
Ptaki
Akwarystyka

strona główna: Psy » Pielęgnacja i higiena » Na pchły i kleszcze » W sprayu

VIRBAC Effipro Spray na pchły i kleszcze 100ml/250ml/500ml

VIRBAC Effipro Spray na pchły i kleszcze 100ml/250ml/500ml

producent: Virbac

cena brutto: 44.90 zł
sztuk  


Powiadom znajomego

Preparat zwalczający pchły oraz kleszcze u psów i kotów

Roztwór do natryskiwania na skórę 2,5mg/ml


EFFIPRO to roztwór do natryskiwania na skórę dla psów i kotów mający swe zastosowanie w zwalczaniu infestacji pcheł, kleszczy, wszołów. Produkt ten może być stosowany jako element strategii zwalczania APZS (Alergicznego Pchlego Zapalenia Skóry). Zapewnia skuteczną ochronę przed nową infestacją dorosłymi postaciami pcheł przez okres do 6 tygodni u kotów i do 3 miesięcy u psów.

Skład: Substancja czynna Fipronil 2,5 mg/ml.
 
Dawkowanie: Celem pełnego zwilżenia sierści, zastosować 3 do 6 ml na kg m.c. (7,5 do 15 mg substancji czynnej na kg m.c.), zależnie od długości sierści. Taką dawkę można uzyskać naciskając pompkę 2 do 4 razy na kg m.c. przy opakowaniu 250 ml. W zależności od długości sierści, opakowanie 250 ml wystarcza na 2 do 4 zastosowań u psa ważącego 20 kg. 

Sposób użycia: Aerozol z mechaniczną pompką tylko do użytku zewnętrznego. Pompka dostarcza 1,5 ml (butelka 250 ml) aerozolu, przy jednym naciśnięciu. 
Ustaw końcówkę pompki w pozycji spray.
Spryskać całą powierzchnię ciała z odległości około 10 – 20 cm. 
Pryskać pod włos, upewnić się, że cała sierść jest wilgotna. 
Zmierzwić sierść, szczególnie u zwierząt długowłosych, tak by preparat dotarł do skóry. 
W przypadku stosowania aerozolu w okolicach głowy, u zwierząt młodych,nerwowych, zaleca się stosować aerozol na założone na ręce jednorazowe rękawiczki, a następniewetrzeć produkt w skórę. Pozostawić do wyschnięcia. 
Nie wycierać ręcznikiem

Zalecenia do prawidłowego podania: Dla skutecznego zwalczania infestacji pcheł i/lub kleszczy schemat stosowania powinien uwzględniać miejscową sytuację epidemiologiczną. Z powodu braku odpowiednich badań bezpieczeństwa, minimalny okres między kolejnym zastosowaniem preparatu powinien wynosić 4 tygodnie. Można stosować produkt u szczeniąt i kociąt od 2 dnia życia.
 
Ostrzeżenia:
Nie przekraczać zalecanej dawki.
Unikać kontaktu z oczami.
Nie pryskać bezpośrednio na uszkodzoną skórę.
Należy umożliwić zwierzętom wyschnięcie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Nie zamykać zwierząt w ograniczonej przestrzeni lub w koszach służących do ich transportu, doczasu, gdy skóra będzie zupełnie sucha.
 
W związku z brakiem specyficznych badań tolerancji i badań skuteczności, produkt nie jest zalecany do stosowania u innych gatunków zwierząt niż psy i koty.

Gdy produkt jest stosowany jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skory,zaleca się stosowanie produktu raz na miesiąc u zwierząt wrażliwych jak i u innych psów i kotów przebywających w domu.

Dla optymalnej skuteczności nie zaleca się kąpać zwierząt 2 dni przed i po zastosowaniu preparatu. Wykazano, że nie ma znaczącego wpływu na skuteczność produktu kąpanie do 4 razy w ciągu 2 miesięcy. Zaleca się comiesięczne stosowanie preparatu wtedy, gdy przeprowadza się częstsze kąpanie. Miejsca, gdzie zwierzęta śpią, dywany, meble powinny być potraktowane odpowiednimi środkami owadobójczymi, celem zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska pasożytami oraz by maksymalnie wydłużyć trwanie ochronny przed ponowną infestacją.

Przeciwskazania:
Nie stosować u zwierząt chorych (np. choroby układowe, gorączka) lub ozdrowieńców.
Nie stosować u królików, ponieważ mogą pojawić się działania niepożądane, nawet śmierć.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na inne składniki.

Działania niepożądane: W przypadku lizania się zwierzęcia, może dojść do wystąpienia krótkotrwałego nadmiernego ślinienia, zależnego głównie od składnika produktu. Spośród wyjątkowo rzadko występujących działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić przemijające reakcje skórne takie, jak świąd lub wyłysienie. Wyjątkowo mogą pojawić się: nadmierne ślinienie, odwracalne objawy neurologiczne (przeczulica, depresja, objawy nerwowe), wymioty lub objawy ze strony układu oddechowego.
 W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek poważnych objawów lub innych objawów  niewymienionych w ulotce, poinformuj o nich swojego lekarza weterynarii.

Specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania u zwierząt:
Ważnym jest by mieć pewność, że zwierzęta nie liżą się między sobą po zastosowaniu produktu.
Pojedyncze kleszcze mogą się przyczepiać. Z tego powodu transmisja chorób zakaźnych nie może być zupełnie wykluczona, jeśli warunki są niekorzystne.
Ten produkt nie nadaje się do bezpośredniego stosowania w środowisku.
Trzymać leczone zwierzęta z dala od ognia i innych źródeł ciepła oraz powierzchni, na które mógłbybyć wcześniej zastosowany aerozol z alkoholem, przez przynajmniej 30 minut od zastosowaniaproduktu i do czasu, gdy sierść będzie zupełnie sucha.

Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkty lecznicze weterynaryjne zwierzętom:
Produkt może powodować podrażnienie błon śluzowych i spojówki oka. Zatem należy unikać kontaktu produktu z jamą ustną i oczami.
Osoby, zwierzęta ze znaną nadwrażliwością na środki owadobójcze lub alkohol, powinny unikać kontaktu z produktem. Unikać sytuacji mogących prowadzić do kontaktu produktu z dłońmi. W przypadku takiego kontaktu, umyć dłonie mydłem i wodą.
W przypadku dostania się produktu do oka, oczy powinny być ostrożnie przemyte bieżącą wodą.
Leczone zwierzęta nie powinny być dotykane do czasu wyschnięcia sierści, do tego również czasu dzieci nie powinny bawić się ze zwierzętami. Stąd zaleca się, by preparatu nie stosować w ciągu dnia, lecz wieczorem tak, by te zwierzęta nie szły spać z właścicielami, szczególnie z dziećmi. 
Spryskiwać zwierzęta na otwartej przestrzeni lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Nie wdychać aerozolu. Nie palić, nie pić i nie jeść podczas stosowania preparatu.
Zmyć niezwłocznie mydłem i wodą rozpryśnięty na skórę preparat. 
 
Jeśli pojawi się podrażnienie, zwróć się o pomoc lekarską. Osoby ze znaną nadwrażliwością lub z astmą mogą być szczególnie wrażliwe na produkt. 

Postępowanie z grupą zwierząt: 
Szczególnie ważna jest dobra wentylacja, gdy produkt będzie stosowany u kilku zwierząt. 
Stosować produkt na zewnątrz lub minimalizować powstawanie pary przez wyprowadzanie zwierząt z pomieszczeń, gdzie był stosowany preparat, podczas gdy alkohol paruje, należy upewnić się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane pomiędzy zastosowaniem preparatu u kolejnych zwierząt. 
Dodatkowo, należy upewnić się, że pomieszczenie, gdzie zwierzęta wysychają jest dobrze wentylowane, należy unikać przetrzymywania zwierząt, u których jako ostatnich zastosowano preparat, w tej samej przestrzeni.

Inne ostrzeżenia:
Fipronil może powodować wystąpienie działań niepożądanych u organizmów wodnych. Psy nie powinny pływać w zbiornikach wodnych przez 2 dni po zastosowaniu preparatu

Stosowanie w ciąży lub laktacji:
Bezpieczeństwo produktu nie zostało określone, zatem stosowanie możliwe jedynie po dokonaniu przez lekarza weterynarii oceny bilansu korzyści/ryzyka. 

Dostępne opakowania: 100ml, 250ml, 500ml
Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinięformy i koszty dostawy | O nas | regulamin | NOWOŚCI | Kontakt | Polityka prywatności | formularz kontaktowy
Zoologia Fionka.pl Maria Gadziała, ul. Jurajska 10, 32-085 Modlnica, NIP 676-173-87-22, REGON 120688242, wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr DG-1289 prowadzony przez Wójta Gminy Wielka Wieś, adres poczty elektronicznej sklep@fionka.pl, numer telefonu: 781790054 (opłata standardowa - wg cennika właściwego operatora).