Wskazania lecznicze:
Robaczyce jelitowe u psów wywołane przez wrażliwe na działanie leku formy dorosłe robaków, takich jak: Toxocara canis, T. leonina, Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala, Physaloptera.
Działania niepożądane:
U młodych zwierząt mogą wystąpić nudności i wymioty.
Działania niepożądane nasilają środki fosfoorganiczne i dietylokarbaminiany, stosowane często jako środki biobójcze przeciwko ektopasożytom. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Dawkowanie i droga podania:
Pyrantel – pasta dla psów jest przeznaczony do podawania doustnego przy pomocy dozownika lub po wymieszaniu z pokarmem w dawce 14-15 mg pyrantelu/kg mc.
Pełna zawartość dozownika wystarcza na leczenie psa o masie 15 kg.
Dozownik zaopatrzony jest w podziałkę, umożliwiającą podział jego objętości na 10 części, co oznacza, że jedna część wystarcza na odrobaczanie psa o masie 1,5 kg.
Produkt należy podawać dwukrotnie w odstępie 10-dniowym. Zaleca się regularne odrobaczanie psa co 3 miesiące.
Po raz pierwszy lek można podać szczeniętom po ukończeniu drugiego tygodnia życia.
Zalecenia dla prawidłowego podania:
Stosować zgodnie z informacjami podanymi w ulotce informacyjnej.
Specjalne środki ostrożności przy przechowywaniu i transporcie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Chronić przed światłem. Nie używać po upływie daty ważności podanej na etykiecie.
Zawartość otwartego opakowania należy zużyć w ciągu jednego zabiegu (opakowanie jednorazowego użytku).
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:
Może być stosowany w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować jednocześnie z piperazyną. Embonian pyrantelu jest słabo rozpuszczalny w wodzie i praktycznie nie wchłania się ze światła przewodu pokarmowego. Ze względu na duży margines bezpieczeństwa, przypadki przedawkowania nie stanowią problemu nawet u bardzo małych szczeniąt.
Unikać bezpośredniego kontaktu skóry z preparatem.
Szczególne środki ostrożności dotyczące unieszkodliwienia nie zużytego produktu leczniczego weterynaryjnego lub odpadów pochodzących z tego produktu
Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci.
O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska.
Inne informacje:
W celu uzyskania informacji na temat niniejszego produktu leczniczego weterynaryjnego, należy kontaktować się z podmiotem odpowiedzialnym.
PRODUKT nie jest skuteczny przeciwko robakom płaskim (tasiemcom).