Twój koszyk jest pusty

Szukaj
Szukaj produktu:

Menu
Ostatnio dodane
Producenci
Sonda
Który dział powinien mieć szerszą gamę artykułów?

Psy
Koty
Gryzonie
Ptaki
Akwarystyka

strona główna: Koty » Pielęgnacja i zdrowie » Na pchły i kleszcze

VIRBAC Effipro Kot krople na pchły i kleszcze 4x0,5ml

VIRBAC Effipro Kot krople na pchły i kleszcze 4x0,5ml

producent: Virbac

cena brutto: 88.20 złsztuk  


Powiadom znajomego

Preparat zwalczający pchły i kleszcze u kotów

EFFIPRO zabija do 100% pcheł i kleszczy


Nowa receptura EFFIPRO oparta jest na fipronilu, sprawdzonej substancji czynnej oraz innowacyjnych substancjach pomocniczych

Fipronil jest to substancja owadobójcza i roztoczobójcza, mająca udowodnioną skuteczność w walce przeciwko pchłom i kleszczom. Fipronil zabija pchły zwykle w ciągu 24 godzin, a kleszcze – w ciągu 48 godzin. Działanie fipronilu jest szybkie, skuteczne, oraz zapewnia długotrwałą ochronę.Innowacyjna pipeta EFFIPRO zapobiega przypadkowemu rozlaniu produktu. Produkt zapewnia skuteczną ochronę przed kleszczami i pchłami przez okres od 2 tygodni.

Skład: substancja czynna Fipronil 50 mg. Substancje pomocnicze: Butyhydroksyanizol E 320 0,1 mg Butyhydroksytoluen E 321 0,05 mg
 
Przeciwwskazania: Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 2 miesięcy i/lub ważących mniej niż 1 kg w przypadku braku danych, nie stosować u zwierząt chorych (np. choroby układowe, gorączka) lub ozdrowieńców, nie stosować u królików, ponieważ mogą pojawić się działania niepożądane, nawet śmierć, nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na inne składniki produktu.

Sposób użycia: Podawać punktowo na skórę 1 pipetkę (0,5 ml) na zwierzę. Trzymając pipetkę czubkiem do góry. uderzyć w wąską część pipetki tak, by mieć pewność, że cała zawartość znajduje się w jej głównej części, ułamać czubek pipetki wzdłuż wyznaczonej linii, odgarnąć sierść tak, by była widoczna skóra. Umieścić końcówkę pipetki na odkrytej skórze idelikatnie nacisnąć ją kilka razy do czasu całkowitego opróżnienia. Powtórzyć tę czynność w 1 lub 2 różnych miejscach wzdłuż grzbietu kota, preferując nasadę głowy i okolicę miedzy łopatkami. Ważnym jest by mieć pewność, że zwierzę nie będzie mogło polizać miejsca, gdzie zastosowano preparat oraz by mieć pewność, że zwierzęta nie będą mogły lizać się między sobą po jego zastosowaniu.

Ostrzeżenie: Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkty lecznicze weterynaryjne zwierzętom
Produkt może powodować podrażnienie błon śluzowych i spojówki oka. Zatem należy unikać kontaktu produktu z jamą ustną i oczami.
Osoby, zwierzęta ze znaną nadwrażliwością na środki owadobójcze lub alkohol, powinny unikać kontaktu z produktem. Unikać sytuacji mogących prowadzić do kontaktu produktu z dłońmi. W przypadku takiego kontaktu, umyć dłonie mydłem i wodą.
W przypadku dostania się produktu do oka, oczy powinny być ostrożnie przemyte bieżącą wodą.
Leczone zwierzęta nie powinny być dotykane do czasu wyschnięcia sierści, do tego również czasu dzieci nie powinny bawić się ze zwierzętami. Stąd zaleca się, by preparatu nie stosować w ciągu dnia, lecz wieczorem tak, by te zwierzęta nie szły spać z właścicielami, szczególnie z dziećmi. 
Spryskiwać zwierzęta na otwartej przestrzeni lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Nie wdychać aerozolu. Nie palić, nie pić i nie jeść podczas stosowania preparatu.
Zmyć niezwłocznie mydłem i wodą rozpryśnięty na skórę preparat. 
 Jeśli pojawi się podrażnienie, zwróć się o pomoc lekarską. Osoby ze znaną nadwrażliwością lub z astmą mogą być szczególnie wrażliwe na produkt. 

Postępowanie z grupą zwierząt: Szczególnie ważna jest dobra wentylacja, gdy produkt będzie stosowany u kilku zwierząt. 
Stosować produkt na zewnątrz lub minimalizować powstawanie pary przez wyprowadzanie zwierząt z pomieszczeń, gdzie był stosowany preparat, podczas gdy alkohol paruje, należy upewnić się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane pomiędzy zastosowaniem preparatu u kolejnych zwierząt. 
Dodatkowo, należy upewnić się, że pomieszczenie, gdzie zwierzęta wysychają jest dobrze wentylowane, należy unikać przetrzymywania zwierząt, u których jako ostatnich zastosowano preparat, w tej samej przestrzeni.

Inne ostrzeżenia: Fipronil może powodować wystąpienie działań niepożądanych u organizmów wodnych. Psy nie powinny pływać w zbiornikach wodnych przez 2 dni po zastosowaniu preparatu.

Opakowanie: 4x0,5ml krople
Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinięformy i koszty dostawy | O nas | regulamin | NOWOŚCI | Kontakt | Polityka prywatności | formularz kontaktowy
Zoologia Fionka.pl Maria Gadziała, ul. Jurajska 10, 32-085 Modlnica, NIP 676-173-87-22, REGON 120688242, wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr DG-1289 prowadzony przez Wójta Gminy Wielka Wieś, adres poczty elektronicznej sklep@fionka.pl, numer telefonu: 781790054 (opłata standardowa - wg cennika właściwego operatora).