Kompletne pożywienie dla osieroconych szczeniąt do 35-tego dnia życia. Opakowanie: 250g
Preparat Beaphar Puppy Milk może być również dodatkiem do pożywienia jako uzupełnienie diety suk w czasie ciąży oraz podczas laktacji.
Normalne mleko nie dostarcza niezbędnych proporcji białka i tłuszczu. Puppy-Milk dostarcza optymalnie zbilansowane ilości tłuszczu i wszystkie niezbędne witaminy i minerały.
Przy sporządzaniu mieszaniny należy zachować proporcje: na każdy 1 gram proszku dodać 3 gramy wody- 1ml wody =1 gram.- 1 łyżeczka = 2,5 grama Puppy Milk (proszku).Wymieszać 30 gram Puppy Milk z 100 ml ciepłej, przegotowanej wody (50-60°C), aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Przy zachowaniu wyżej wymienionych proporcji, gotowa mieszanina powinna wynosić 125 ml. Poza tym zwierzęta muszą mieć stały dostęp do czystej, świeżej wody, wymienianej każdego dnia.Pozostawić do ostygnięcia (38°C). Przeczytać uważnie tabelę poniżej z rekomendowanymi dawkami karmienia. Podawać szczenięciu tyle mleka, ile chce (początkowo jego żołądek jest bardzo mały). Przygotowane mleko zużyć w ciągu 24 godzin oraz przechowywać pomiędzy posiłkami w warunkach chłodniczych (2 - 8°C). Przed karmieniem, wymieszać dokładnie wcześniej przygotowane mleko, odlać odpowiednią porcję i podgrzać do temperatury (38°C). Zaleca się wysterylizować sprzęt (butelka i smoczek) przed każdym karmieniem, zwłaszcza młodych zwierząt.
Niemożliwe jest sprecyzowanie dokładnych dziennych ilości, z uwagi na zróżnicowanie wieku, wielkości zwierzęcia czy rasy, "karmienie na żądanie" jest najlepszym rozwiązaniem.
Poza tym zwierzęta muszą mieć stały dostęp do czystej, świeżej wody, wymienianej każdego dnia.
Dla starszych szczeniąt, bądź dla dorosłych zwierząt mleko może być przygotowywane w misce. Można również od razu przygotować porcję na całą dobę, jednak w tym wypadku porcje mleka nie przeznaczone do bezpośredniego spożycia muszą być przechowywane w lodówce (2-8 °C). Wówczas przed podaniem należy ponownie wymieszać i podgrzać mleko do odpowiedniej temperatury około 38 °C, tak aby nie było zbyt zimne. Przy sporządzaniu mieszaniny należy zachować proporcje: na każde 50 ml letniej wody dodać 10 gram proszku Puppy Milk. Mieszać trzepaczką lub mikserem przez okołao1 min. Jednorazowo przygotowana porcję zużyć w ciągu 8 godzin. Pokarm powinien byc podawany w temp. 35- 40 stopni.
Jeśli szczeniąt nie można dostawić do innej karmiącej suki, wówczas obowiązki związane z karmieniem, pielęgnacją i nauką szczeniąt musi podjąć opiekun. Poniższe wskazówki stanowią zarys postępowania przy karmieniu szczeniąt. Ważna jest systematyczna kontrola wagi szczeniąt, aby móc kontrolować ich wzrost. Najedzone szczenięta zwykle śpią spokojnie po karmieniu. Należy regularnie kontrolować otwór w smoczku w ten sposób, aby po odwróceniu butelki mleko kapało z niego kroplami. Jeżeli otwór będzie zbyt duży szczenię może się zadławić. Natomiast zbyt mały otwór może powodować zasysanie powietrza. Ponadto należy sprawdzać czy nie doszło do zatkania otworu. Regularnie przeprowadzać sterylizację butelek i smoczków. Po każdym karmieniu należy masować brzuszek i okolicę odbytu u szczeniąt w celu stymulacji odruchu oddawania moczu.
Żywienie uzupełniające szczeniąt:
Gdy Puppy Milk stosuje się jako karmę uzupełniającą dla szczeniąt przebywających ze swą matką, zaleca się aby najmniejsze i najsłabsze szczenięta pozostawić suce do wykarmienia, zapewniając im dostęp do dodatkowych walorów mleka matki, zaś pokarm mlekozastępczy podawać silniejszym szczeniętom, zgodnie z poniższymi zaleceniami.
wiek w dniach częstotliwość karmienia porcja dzienna na każde 100 g masy ciała 1-4 co 2-3 godziny w dzień 30 ml i w nocy 5-13 co 2-3 godziny w dzień 38 ml i w nocy 14-24 co 2-3 godziny w dzień 45 ml i 1 raz w nocy 25-35 co 3-4 godziny w dzień 53 ml i 1 raz w nocy.
Po 36 dniu życia powoli zmieniać dietę na pokarm stały np. mielone mięso lub sucha karmę dla szczeniąt.
Uzupełnienie żywienia suk w okresie laktacji:
Jeśli matka nie produkuje odpowiedniej ilości mleka po porodzie, wówczas można stosować poniższe dawki pokarmu nawet przez kolejne 4 tygodnie.
Uzupełnienia żywienia suk karmiących:
podawać 10 g proszku wymieszanego z 100 ml letniej wody codziennie w czasie posiłków. Jeżeli prosces laktacji u suk po porodzie nie jest wystarczający, należy kontynuowac dożywianie przez 4 tyg.
Białko surowe 24 %, Tłuszcz surowy 24 %, Włókno surowe 0 %, Popiół surowy 7 %, Wilgotność 3.5 %, Wapń 0.86 %, Fosfor 0.60 %, Sód 0.42 %, Magnez 0.12 %, Potas 0 %.
|